Projekt Glamping Niebieski - Dla Inwestorów

Dla nowego projektu w Borsku poszukujemy Inwestorów. Poniżej przedstawiamy założenia projektu, potrzeby inwestycyjne oraz prognozowane zyski i zwroty z inwestycji.

Glamping

PROSPEKT INFORMACYJNY DLA INWESTORÓW

Jeśli trafiłeś na tę stronę to oznacza, że dobrze się znamy. Linka do strony z propozycją częściowego zainwestowania w pomysł otrzymali tylko nasi znajomi i przyjaciele.

Pomysłodawcą i osobą która poprowadzi całą inwestycję jest Magdalena Igielska. Magda, 31 marca, kończy służbę w Marynarce Wojennej i przechodzi na emeryturę wojskową ;) Jej marzeniem jest stworzenie miejsca przyjaznego ludziom, z duszą, klimatem, takiego miejsca, do którego chce się wracać. Jednocześnie jest to pomysł, który gwarantuje stały rozwój i możliwość rozszerzania inwestycji.

Przemek Kamoń- obiecuje, że pomoże, ile się tylko się da  ;) Obie firmy, które prowadzi, czyli LotyParalotnia.pl oraz szkoła paralotniowa SzkolenieParalotniowe.pl, gwarantują stabilność finansową inwestycji w początkowym, zawsze najtrudniejszym okresie dla nowej firmy.

Glamping – termin stanowi połączenie dwóch słów- glamour oraz camping i oznacza luksusowy wypoczynek w biwakowym stylu.

Inwestycja polega na wybudowaniu ośrodków glampingowych w najpiękniejszych miejscach Kaszub oraz docelowo całego Pomorza.

W pierwszym roku skupimy się na wybudowaniu oraz doprowadzeniu do sprawnego funkcjonowania ośrodka Glamping Podniebny.pl  w Borsku, na który składać się będzie pełna infrastruktura z 10 namiotami sferycznymi oraz budynek recepcji

Nasze namioty sferyczne to nic innego jak  kopuły geodezyjne o lekkiej stalowej konstrukcji, pokryte estetyczną, funkcjonalną membraną. Dużą część namiotu stanowią też olbrzymie okna, zapewniające jeszcze bliższy kontakt gości z naturą.

Obiekty są całoroczne, ocieplone, z ogrzewaniem i klimatyzacją oraz wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny.

Namioty dysponują  powierzchnią 35 mkw i są przygotowane na przyjęcie 4 gości dorosłych plus 2 dzieci. Pokoje odpowiadają jakością i wyposażeniem klasie hotelowej 4*.

Przed każdym z obiektów przewidziany jest także taras drewniany z meblami ogrodowymi.

Aby przedłużyć sezon oraz uatrakcyjnić ofertę część namiotów wyposażona będzie w "przydomowe" SPA - saunę beczkową oraz ruską banię do zażywania gorących kąpieli.

Załączone powyżej zdjęcia są wizualizacją możliwych aranżacji wewnątrz i na zewnątrz.

Zasoby własne i od Inwestorów

a. działki

Posiadamy w dyspozycji działki o łącznej powierzchni 4400mkw (z możliwością dokupienia kolejnych działek przylegających), na których zlokalizowana jest inwestycja w Borsku nad jeziorem Wdzydzkim. Działki na dzień 20 kwietnia zaopatrzone są w prąd, rozprowadzenie kanalizacji, wodę. Mają dostęp do drogi utwardzonej. Przeznczenie działki jest zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego wydanego przez gminę Karsin.

W najbliższych planach jest nabycie działki o powierzchni 2950mkw w Przywidzu oraz w dalszym okresie, gruntu o powierzchni ok. 3000mkw, w innej lokalizacji, pod rozszerzenie działalności.

b. środki finansowe własne

Przeznaczamy ok 420.000 zł gotówki środków własnych na realizację I- III etapu inwestycji. Nie posiłkujemy się kredytami bankowymi.

c. środki finansowe od Inwestorów

Dodatkowo chcemy pozyskać od Inwestorów kolejne 200-300tys złotych aby znacznie przyspieszyć realizację projektu w pełnym wymiarze

Inwestycja 2020 zostaje podzielona na 4 etapy: 3 etapy ze środków własnych i 4 etap ze środków pozyskanych od potencjalnych inwestorów lub środków z przychodów uzyskanych w ciągu roku prowadzenia działalności

Etap I luty- marzec 2020     UKOŃCZONO w terminie! :)

Budynki sferyczne zostały już zamówione! W dniu 11 lutego zamówiliśmy i opłaciliśmy 5 namiotów sferyczne - termin dostawy ok 6-10 kwietnia

Luty i marzec – przygotowanie dokumentacji formalnej oraz przygotowanie terenu w niezbędne instalacje wodno kanalizacyjne. Wybudowanie platform z drewna konstrukcyjnego pod budynki oraz tarasy, prace ziemne na terenie działki, prace ogrodowe i porządkowe, wytyczenie i wybudowanie ścieżek. Wybudowanie ogrodzenia działki.

Budowa strony internetowej z systemem rezerwacyjnym połączonym z płatnościami bezpośrednimi

Etap II - kwiecień 2020    UKOŃCZONO w terminie :)

Montaż 2 namiotów które dojechały z opóźnieniem 2tygodniowym, wyposażenie namiotów, budowa łazienek oraz aneksu kuchennego, zakup i instalacja pozostałego wyposażenia. Instalacja saun w 2 namiotach

Budowa budynku Recepcji pełniącego też częściowo rolę budynku technicznego, b

Etap III – maj-czerwiec 2020 W TRAKCIE :)

Dalsze prace nad montażem pozostałych kostrukcji. Prace nad wyposażeniem namiotów, budową łazienek oraz aneksu kuchennego, zakup i instalacja pozostałego wyposażenia. Instalacja saun w 2 namiotach

Sprzedaż pierwszych miejsc na długi weekend czerwcowy 2020

Budowa placu zabaw oraz miejsca integracji /grill, ławki, stoły itp/

Etap IV – marzec-kwiecień w zależności od pozyskanych środków od inwestorów lub

- wrzesień- październik 2020 z przychodów własnych

Na działce w Borsku planowane jest postawienie maksymalnie 10 namiotów. Każdy namiot z wyposażeniem to koszt 62.000zł i w zależności od środków planowanie jest doinwestowanie tego ośrodka w kolejne budynki. Jeśli wpływy inwestycyjne będą odpowiednio duże przechodzimy do realizacji kolejnego ośrodka w innym miejscu

Luksusowe namioty sferyczne o powierzchni 35 mkw z klimatyzacją oraz pełnowymiarową łazienką o powierzchni 4 mkw.

Namioty z pokojem dziennym odpowiadającym hotelowej klasy 4* dla maksymalnie 4 osób+ 2 dzieci na dostawce.

Wyposażenie namiotu: podłoga drewniana lub wysokiej jakości panel drewniany, duże podwójne łóżko typu king size, antresola z 1 lub 2 łóżkami typu futon, aneks kuchenny wyposażony w płytę kuchenną, lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z glazurą i terakotą wyposażona w prysznic lub wannę, suszarka do włosów, komplet przyborów łazienkowych, ręczniki oraz pościel.

Na zewnątrz namiotu znajduje się prywatny wysokiej jakości taras modrzewiowy z meblami ogrodowymi.

W części namiotów przewidziano połączenie z pełnowymiarową sauną beczkową wysokiej klasy, a w kilku innych wyposażenie tarasu w ruską banię.

 

-Cena namiotu

Koszt kompletnego, klimatyzowanego namiotu o powierzchni 35mkw wraz z wyposażeniem łazienki, pokoju oraz kuchni to 62.000zł bez wliczonych w te koszty podłączenia mediów

- koszt wyposażenia dodatkowego

Sauna tzw. beczkowa 2,2 metra wraz z wyposażeniem – 13.000zł

Taras drewniany /modrzew lub sosna syberyjska/ - 6.000zł

Meble ogrodowe - 3000zł

- koszt infrastruktury -prace skończone  w kwietniu 2020

Na przełomie marca i kwietnia postawiony został budynek techniczny o powierzchni ok. 35 mkw, pełniący rolę recepcji oraz pomieszczeniami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania ośrodka. W dalszym czasie budynek zostanie rozbudowany o część restauracyjną.

Prace ziemne oraz koszty instalacji mediów (prąd, woda, kanalizacja) pod wszystkie 10 budynków wraz z przygotowaniem ogrodowym terenu w przeliczeniu na jeden namiot -7.000zł

- plac zabaw i inne 

Planowane jest także przygotowanie terenu pod bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz miejsce integracyjne z ogólnodostępnym grillem, ławkami oraz stołami –  10.000zł

- reklama na start oraz strona www

Koszty początkowe przygotowania marketingowego w który wliczone są koszty reklamy:

- strona internetowa z systemem sprzedaży - ok 8.000zł

- koszty intensywnej reklamy facebook.co - 1.000zł

- koszty reklam CPC google Adwords - 2500zł

Współpraca z portalami sprzedaży usług noclegowych

Przewidziane jest podpisanie umowy prowizyjnej z największym brokerem usług hotelowych -Booking.com. Umowa przewiduje prowizję tylko od sprzedanych miejsc hotelowych za pośrednictwem strony internetowej brokera, brak opłat stałych. Prowizja wynosi 12-25% w zależności od pozycjonowania ofert na stronie. Inni brokerzy są znacznie mniej aktywni na rynku i współpracują na innych zasadach, jednak nawiązanie z nimi współpracy także jest w planach.

a. booking.com

Oczywiście będziemy bardzo aktywni także na booking.com.

Realnie patrząc to główne miejsce sprzedaży miejsc noclegowych na świecie. Ten broker sprzedaży usług hotelowych generuje około 70% sprzedaży wszystkich miejsc w Polsce, tak więc pomimo wysokich prowizji jakie trzeba im odprowadzać zostanie podpisana umowa z Booking.com.

b. szkolenieparalotniowe.pl

Na stronie internetowej w zakładce CENNIK  powstanie możliwość zakupu szkolenia wraz z noclegiem.

c. własna strona internetowa z systemem rezerwacji i sprzedaży

Podglądając działające już na rynku firmy, wiemy, że własna sprzedaż generuje około 25% przychodów. Przychodów, od których nie trzeba odprowadzać prowizji do pośredników sprzedaży. Będziemy kładli duży nacisk na jakość usług tak, aby zmienić tę proporcję na naszą korzyść.

Powstaje własna strona internetowa www.glampingniebieski.pl z systemem rezerwacyjnym, połączonym z płatnościami internetowymi oraz preautoryzacją kartami kredytowymi.

d. współpraca z innymi brokerami i sprzedawcami

Nawiążemy także współprace z innymi brokerami usług hotelowych takimi jak wakacje.pl, nocowanie.pl, tripadvisor.com, travelist.pl itp.

Przychody

- z wynajmu 95%

Koszt doby hotelowej w zależności od miesiąca wynosi 250-450zł. Koszt śniadania to 25zł/os.

- z obsługi imprez 5%

Zakładamy udostępnianie /poza wysokim sezonem/ obiektu na eventy firmowe, wesela, imprezy integracyjne. Będziemy ściśle współpracować z innymi podmiotami np. lotyparalotnia.pl czy przystanią żeglarską, organizatorami spływów kajakowych,  wypraw quadowych czy też np. w zimie organizatorami psich zaprzęgów lub kuligów.

POTRZEBY INWESTYCYJNE

Na działkach w Borsku poszukujemy wsparcia w łącznej  kwocie do 300.000zł w terminie luty-marzec-kwiecień 2020. Kilkoro inwestorów i kwota na pewno się uzbiera :) Chcemy te środki przeznaczyć na wybudowanie jak najwięcej z maksymalnej przewidzianej ilości namiotów. 

Gwarantujemy możliwość bezpiecznego zainwestowania w ośrodek z bardzo ciekawą i bezpieczną stopą zwrotu. Znacznie wyżej oprocentowaną niż lokaty itp. Każda kwota inwestycji jest dla nas ważna!

Wpłacone środki od razu inwestujemy w rozbudowę, która przyniesie szybkie zyski. Każdy namiot z wyposażeniem to koszt 60.000zł i w zależności od pozyskanych środków planowane jest doinwestowanie tego ośrodka w kolejne obiekty. Koszt namiotu z infarstrukturą to 80.000.

Każdy nowy namiot to 18.000-20.000zł zysku netto rocznie!

Zysk dla inwestora

Uzależniony jest od wpłaconej kwoty oraz trybu inwestowania. Z każdym Inwestorem, każdą inwestowaną przez niego kwotę, a także oprocentowanie oraz formy zabezpieczenia itp. ustalamy indywidualnie.

Przykładowa stopa zwrotu z inwestycji

Inwestycja w roczny plan inwestycyjny

1.000-10.000zł  6-8% rocznie. Zysk procentowy wypłacany miesięcznie po 3 miesiącu, wykup obligacji w 13 mcu.

10.001 – 50.000zł  8-9% rocznie. Zysk procentowy wypłacany miesięcznie po 3 miesiącu, wykup obligacji w 13 mcu.

od 50.000zł – od 9-12% ustalane indywidualnie

Do każdej opcji inwestycyjnej, w ramach zysku dla Inwestora, przewidujemy też ciekawe dodatki.

W zależności od zainwestowanej kwoty mogą to być: nocleg w namiotach, vouchery na loty paralotnią w tandemie, wyjazd zagraniczny ze szkołą SzkolenieParalotniowe.pl

TOP