Konsekwetnie realizujemy rozwój biznesowy związany z Kaszubami, terenem lotniska w Borsku. Naturalną więc ewolucją dla firm LotyParalotnia.pl oraz  SzkolenieParalotniowe.pl była koncepcja stworzenia na tym terenie ośrodka wczasowego, który bedzie co prawda czerpał z doświadczeń wspomnianych firm ale też będzie wyznaczał nowy kierunek swojego profilu działalności

Oczywiście ośrodek Podniebny.pl otwiera się dla wszystkich którzy chca skorzystać z uroków Kaszub, piaszczystych plaż jezior kaszybskich, wspaniałych lasów zachęcających do wędrówek pieszych i rowerowych, rzek któe można przepłynąć kajakami :)

Pomysłodawcą i osobą, która poprowadzi całą inwestycję jest Magda. Jej marzeniem jest stworzenie miejsca przyjaznego ludziom, z duszą, klimatem, takiego miejsca, do którego chce się wracać. Jednocześnie jest to pomysł, który gwarantuje stały rozwój i możliwość rozszerzania inwestycji.

Glamping – termin stanowi połączenie dwóch słów- glamour oraz camping i oznacza luksusowy wypoczynek w biwakowym stylu.

Inwestycja polega na wybudowaniu ośrodków glampingowych w najpiękniejszych miejscach Kaszub oraz docelowo całego Pomorza.

 

W pierwszym roku skupimy się na wybudowaniu oraz doprowadzeniu do sprawnego funkcjonowania ośrodka Glamping PODNIEBNY.pl  w Borsku, na który składać się będzie pełna infrastruktura z 8- 9 namiotami sferycznymi oraz budynek recepcji.

 

Nasze namioty sferyczne to nic innego jak  kopuły geodezyjne o lekkiej stalowej konstrukcji, pokryte estetyczną, funkcjonalną membraną. Dużą część namiotu stanowią też przejrzyste elementy materiału, zapewniające jeszcze bliższy kontakt gości z naturą.

 

Obiekty są całoroczne, ocieplone, z ogrzewaniem i klimatyzacją oraz wyposażone w łazienkę i aneks kuchenny.

Namioty dysponują  powierzchnią 35 mkw i są przygotowane na przyjęcie 4 gości dorosłych plus ewentualnie 2 dzieci. Pokoje odpowiadają jakością i wyposażeniem klasie hotelowej 4*.

 

Przed każdym z obiektów przewidziany jest także taras drewniany z meblami ogrodowymi.

Aby przedłużyć sezon oraz uatrakcyjnić ofertę część namiotów wyposażona będzie w "przydomowe" SPA - saunę beczkową oraz ruską balię do zażywania gorących kąpieli.

 

Załączone powyżej zdjęcia są wizualizacją możliwych aranżacji wewnątrz i na zewnątrz.

Luksusowe namioty sferyczne o powierzchni 35 mkw z klimatyzacją oraz pełnowymiarową łazienką o powierzchni 4 mkw.

Namioty z pokojem dziennym odpowiadającym hotelowej klasy 4* dla maksymalnie 4 osób+ 2 dzieci na dostawce.

Wyposażenie namiotu: podłoga drewniana lub wysokiej jakości panel drewniany, duże podwójne łóżko typu king size, antresola z 1 lub 2 łóżkami typu futon, aneks kuchenny wyposażony w płytę kuchenną, lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka z glazurą i terakotą wyposażona w prysznic lub wannę, suszarka do włosów, komplet przyborów łazienkowych, ręczniki oraz pościel.

Na zewnątrz namiotu znajduje się prywatny wysokiej jakości taras z modrzewia syberyjskiego wraz z meblami ogrodowymi.

W części namiotów przewidziano połączenie z pełnowymiarową sauną beczkową wysokiej klasy, a w kilku innych wyposażenie tarasu w ruską banię.

Inwestycja 2020 zostaje podzielona na 4 etapy: 3 etapy ze środków własnych i 4 etap ze środków pozyskanych od potencjalnych inwestorów lub środków z przychodów uzyskanych w ciągu roku prowadzenia działalności

Etap I luty- marzec 2020

Budynki sferyczne zostały już zamówione! W dniu 11 lutego zamówiliśmy i opłaciliśmy 5 namiotów sferycznych - termin dostawy ok 6-10 kwietnia o ile nie przeszkodzi nam koronawirus. Namioty jadą do nas z Litwy

Luty i marzec – przygotowanie dokumentacji formalnej oraz przygotowanie terenu w niezbędne instalacje wodno kanalizacyjne. Wybudowanie platform z drewna konstrukcyjnego pod budynki oraz tarasy, prace ziemne na terenie działki, prace ogrodowe i porządkowe, wytyczenie i wybudowanie ścieżek. Wybudowanie ogrodzenia działki.

Budowa strony internetowej z systemem rezerwacyjnym połączonym z płatnościami bezpośrednimi

Budowa budynku Recepcji pełniącego też częściowo rolę budynku technicznego

Etap II - kwiecień 2020

Montaż 5 namiotów, wyposażenie namiotów, budowa łazienek oraz aneksu kuchennego, zakup i instalacja pozostałego wyposażenia. Instalacja saun w 2 namiotach

Etap III – maj 2020

Sprzedaż pierwszych miejsc na długi weekend majowy 2020

Budowa placu zabaw oraz miejsca integracji /grill, ławki, stoły itp/

Etap IV –  wrzesień- październik 2020 z przychodów własnych

Na działce w Borsku planowane jest postawienie maksymalnie 10 namiotów. Na okres wczesnej jesieni zaplanowane mamy postawienie kolejnych 5 budynków

TOP